22 Eylül 2014 Pazartesi

BEBEKLİ AİLELERE TAVSİYE MEKAN: ATILIM GARDEN


Bebekli ve çocuklu aileler için her yere gidebilmek maalesef mümkün olamıyor. Bebekli ve çocuklu aileler için öncelikli olan gezme yeri bahçesi geniş olan yerler oluyor. Böylelikle gerek bizler gerekse de bebeklerimiz daha rahat ediyor. Bende www.cocuklageziyoruz.com ' a konuk yazar olarak Ankara'da haftasonu brunch için gidip memnun kaldığımız Atılım Garden'ı yazdım. Yazıma http://cocuklageziyoruz.com/atilim-garden-ankara/ linkinden de ulaşabilirsiniz.


Atılım Garden / Ankara


Atılım Garden Genel
Atılım Garden Genel

Ankara’da Pazar günleri kahvaltı-brunch yapmak için öncelikle İncek akla gelir. Bir tanıdığımızın tavsiyesiyle bu sefer brunch için ikiz bebeklerimle Atılım Garden’a karar verdik ve açıkçası iyi ki de burayı seçmişim diye düşündüm. Ankara’da o kadar kahvaltı mekanı denemiş olmamıza rağmen burayı şimdiye kadar nasıl es geçtiğimizi anlayamadım. Bence burası hafta sonu ailecek çocuklarınızla brunch yapmak için ideal bir yer. Mekan Atılım Üniversitesi kampüsünün içinde yer alıyor. Buranın avantajı hem cumartesi hem de Pazar günleri kahvaltı hizmeti veriyor olmaları.

Kahvaltı kişi başı fiyatı 33 TL, Atılım Üniversitesi mezunlarına ise 25 TL. Ama fiyatlar güncellendiği için bu fiyatların değişmiş olması muhtemel. 6-12 yaş arası çocuklar için fiyatı da 20 TL. Atılım Garden’a girişte ödeme yapıyorsunuz ve kolunuza bir bileklik takıyorlar. Açık havuzdan da faydalanmak istiyorsanız yanılmıyorsam ekstra bir ücret ödemeniz gerekiyor. Atılım Garden’a girişte bebekli-çocuklu aileler düşünülmüş ve merdivenle uğraşmamak için pusetliler için yol bulunuyor. Bu durum çocuklu aileler için artı bir özellik oluyor bebeğin pusetini merdivenden taşımak için kimseden yardım istemek durumunda kalmıyorsunuz.
Atılım Garden oyun alanları
Atılım Garden oyun alanları
Kahvaltı ise gerçekten çok başarılı ve büfesi oldukça zengin. Bu fiyata Ankara’da bu kadar kaliteli hizmet almak gerçekten de zor. Menüsünde benim dikkatimi çeken diğer bir hususta hijyen konusu oldu her yiyecek özel kaplarda muhafaza ediliyordu ve mezelerde porsiyon olarak küçük kaplara konmuştu. Brunchta ayrıca çocuk menüsü bulunmuyor ancak alakart menüde çocuklar için yiyecek çeşitleri bulmanız mümkün olduğu gibi, doğum günü aktivitelerinde karşınıza farklı menülerle de çıkabiliyorlar.

Mekânın en büyük özelliği masaların çimlerin üstünde olması ve geniş bir alanda yer alması. Böylece çocuklarınız da gönül rahatlığıyla çimlerde vakit geçirebilir. Ayrıca yine çoğu yerde armut koltukların bulunduğunu da belirtmek isterim. Oyun alanı ise şimdiye kadar görüp en beğendiğim yerler arasına çoktan girdi. Oyun alanında kaydırak, salıncak, tırmanma duvarı ve top havuzu bulunmakta. Bunlardan en önemlisi ise oyun alanının üstünde çocukların güneşten korunması için gölge tülünün bulunması. Böylece yaz aylarında çocuğunuz parkta oynarken başına güneş geçecek mi endişesi taşımıyorsunuz.
Atılım Garden Genel
Atılım Garden Genel
Atılım Garden’ da yeterli sayıda mama sandalyesi mevcut ancak ne yazık ki ayrı bir çocuk bakım odası bulunmuyor. Ama bu durumun yazın her yerin geniş alana yayılı çimenlik olması sebebiyle çok büyük sorun teşkil ettiğini söyleyemem.
Mekân çocuklu aileler için çocuk parkının gölgelikli ve zengin olması yönünden, geniş yeşil alan olmasından dolayı oldukça uygun. İsterseniz çocuğunuzla birlikte havuzda da yüzebilirsiniz. Mekanda oldukça çok sayıda çocuk bulunmaktaydı ve gözlemlediğim kadarıyla mekan çocuklu ailelere yardımcı olmaya çalışıyor.
  • Mama sandalyesi
  • Oyun alanı

Burayı Ne Kadar Beğendik? 90%
Adres: Atılım Üniversitesi Yerleşkesi Kızılcaşar Mah.
Tel : 0312 586 83 81 / 83 84 Gsm : 0541 910 30 31 Fax: 0312 586 83 44 06836 İncek / ANKARA

Nasıl Gidilir? Konya Yolundan İncek’e döndüğünüzde Atılım Üniversitesi tabelalarını takip ettiğinizde Atılım Garden’a ulaşabilirsiniz. Atılım Garden Atılım Üniversitesi Kampüsünün içinde yer alıyor.

Harita VerileriHarita verileri ©2014 Basarsoft, Google

Harita Verileri
Harita verileri ©2014 Basarsoft, Google
Harita verileri ©2014 Basarsoft, Google


Harita

Uydu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder