21 Kasım 2014 Cuma

ŞAN İSKENDER


Ankara’da Çocuk Dostu İskender Restoranı mı ?


www.cocuklageziyoruz.com a ailecek gitmeyi sevdiğimiz Şan İskender'i yazdım. Yazının orijinaline http://cocuklageziyoruz.com/ankarada-cocuk-dostu-iskender-restorani-mi/ nden ulaşabilirsiniz. Haydi okuyalım....

Şan İskender
Şan İskender
İskender deyince pek çok kişide olduğu gibi bende de akan sular durur. Ancak ne zaman Şan İskender’i keşfettim benim için burası vazgeçilmezlerden birisi oldu. Burası iskenderin yanı sıra ıslama köftesiyle de oldukça iddialı. Daha önce dikkat etmediğim bazı hususlara çocuklarım olduktan sonra daha çok dikkat etmeye başladım ve burasının çocuklu aileler için oldukça rahat olduğunu söyleyebilirim. Burası çocuklu aileler için yardımcı olmayı da adeta ilke haline getirmiş. Mekân çalışanları bebekli veya çocuklu olduğunuzu görünce ekstra yardımcı olmaya çalışıyorlar.
Şan İskender GenelÇalışanlar pusetleri itiyor, masayı ona göre düzenliyorlar ve hemen mama sandalyelerini getiriyorlar. Ankara’da Şan İskender’in Merkez (Yenimahalle), Ankamall AVM, Batıkent, Mesa ve Kentpark AVM olmak üzere şubeleri mevcut.Ancak biz ortamını, ferahlığını, çocuk oyun alanını ve otopark sorunu olmaması sebebiyle genelde Şan İskender Merkez (Yenimahalle) Şubesi’ni tercih etmekteyiz. Burasının en güzel özelliği ön tarafında büyük bir otoparkın yer alması ve gerekirse arabanızın anahtarını çalışanlara teslim edebilmeniz. Ayrıca mekân direkt düz ayak olduğu için bebeklerle veya çocuklarla giderken merdivenlerle veya eğimli yollarla uğraşmak durumunda da kalmıyorsunuz. Arabanızı park ettikten sonra doğruca kendinizi lokantada buluyorsunuz. Fiyat politikasının mekânın kalitesi ve Ankara ortalaması düşünüldüğünde oldukça iyi olduğunu belirtebilirim.
Şan İskander Çocuk Oyun Alanı
Mekânda çok sayıda mama sandalyesi var bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca alt değiştirme ünitesi de düşünülmüş. Dolayısıyla bebeğinizin altını değiştirmeniz gerekiyorsa, herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Mekânda çocuk menüsü bulunmuyor ancak mekân tarafından çocuklu aileler de düşünüldüğü için isteğinize göre porsiyonları yarım olarak almanız mümkün. Mekânda hafta içi öğle menüsünde sulu yemeklerde bulunmakla birlikte, yine hafta içi sabahları kahvaltı servisi de bulunuyor. Hatta mekânla daha önce de görüşüp, hafta sonu için de toplu organizasyonlar ayarlayıp menü oluşturmanız mümkün. Bende ikiz bebeklerimin diş buğdayı partisini hafta sonu kahvaltı şeklinde Şan İskender’in bahçe bölümünde yaptım.
Şan İskender Diş Buğdayı
Şan İskender Diş Buğdayı
Gerek ben, gerekse de konuklarım mekândan memnun kaldılar. Bir keresinde de bir arkadaşım bebeği için 40 mevlüdünü aynı yerde yapmıştı o da gerçekten güzeldi. Mekânın giriş kısmında ve arka tarafında çocuk bahçesi bulunuyor. Ancak kapalı oyun alanı bulunmuyor. Sonbahar henüz bitmeden ailenizle birlikte gidebilirsiniz. Şan İskender’e ne zaman gitsem pek çok çocuklu aileye rastlıyorum ve mekânın çocuklu ailelere yaklaşımı olumlu yönde ve mekânın çocuklu ailelere uygun olduğunu düşünüyorum. Her şubesinde aynı yaklaşımları gösterdiklerine denk geldim ancak Merkez-Yenimahalle şubesi geniş olduğu için daha rahat edeceğiniz kanaatindeyim.
Misafir Yazar
Gökçe Karakaya Gül
  • Mama Sandalyesi
  • Çocuk Oyun Alanı
  • Çocuk Menüsü
Burayı Ne Kadar Beğendik? 95%
ULAŞIM: Hipodrom Caddesinden Yenimahalle yönüne doğru giderken, Ankamall ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nü geçip, İcra Mahkemelerine gelmeden önce sağ tarafta Varlık Şefkat Evi’nin ve Ankara Toptancı Halinin arasında Şan İskender’i göreceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder